18 stycznia 2024 00:06

Rozpoczyna się rekrutacja na studia informatyczne II stopnia - 3- i 4-semestralne.

Dlaczego warto?

Formalności

Na kierunku informatyka oferujemy dwa rodzaje studiów II stopnia: półtoraroczne i dwuletnie. O przyjęcie na półtoraroczne studia drugiego stopnia mogą się ubiegać osoby z tytułem inżyniera w obszarze nauk ścisłych lub technicznych, którzy mają zaliczony język angielski na poziomie przynajmniej A2.

O przyjęcie na studia drugiego stopnia czterosemestralne mogą się ubiegać kandydaci z tytułem licencjata lub inżyniera w obszarze nauk ścisłych lub technicznych, którzy mają zaliczony język angielski na poziomie przynajmniej A2.

Rejestracja na studia II stopnia obywa się poprzez stronę Internetowej Rejestracji Kandydatów do 9 lutego 2024 r.

Zasady rekrutacji:
Kryterium kwalifikacji kandydatów stanowi wynik pisemnego egzaminu wstępnego, składającego się z trzech części  obejmujących zakres materiału 3 przedmiotów z programu studiów I stopnia na kierunku Informatyka na Uniwersytecie Wrocławskim:
  • Matematyka dyskretna M,
  • Algorytmy i struktury danych M oraz
  • Analiza numeryczna M
Szczegółowy opis zakresu materiału znajduje się w sylabusach wymienionych przedmiotów. Kandydaci, którzy zaliczyli niektóre z wyżej wymienionych przedmiotów podczas studiów pierwszego stopnia na kierunkach Informatyka lub Indywidualne Studia Informatyczno-Matematyczne na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego mogą ubiegać się o zwolnienie z odpowiadających im części egzaminu wstępnego, składając przed egzaminem odpowiednie podanie. Części egzaminu odpowiadającej przedmiotowi, za który w powyższy sposób kandydat uzyskał punkty rekrutacyjne, nie zdaje on na egzaminie.

EGZAMIN WSTĘPNY
  • część I - Algorytmy i struktury danych
  • część II - Matematyka dyskretna
  • część III - Analiza numeryczna