28 marca 2024 10:29

Nawiązaliśmy współpracę z młodzieżą z IX Liceum im. C. K. Norwida w Częstochowie. Licealiści pracują nad projektem społecznym return help; w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Uczniowie utworzyli internetową platformę wsparcia, na której będzie można znaleźć forum wzajemnej pomocy w informatycznych zagwozdkach, skorzystać z biblioteki algorytmów w języku C++ oraz kursu podstaw Excela i Accessa.

Inicjatywa jest skierowana nie tylko do pasjonatów informatyki, ale do wszystkich początkujących zainteresowanych rozpoczęciem nauki programowania. Zespół nie zapomniał także o uczniach, dla których materiały dostępne na stronie będą świetną pomocą w przygotowaniach do rozszerzonej matury z informatyki czy olimpiady.

Członkowie zespołu: Marzena Rykała, Anna Kowalik, Kalina Kozieł, Piotr Kościelny.

Profile w mediach społecznościowych projektu: Facebook/Instagram/YouTube/TikTok

Projekt return help