13 lutego 2024 18:32

Rada Wydziału wyraża uznanie dla Studentek i Studentów Wydziału Matematyki i Informatyki, którzy od kilku miesięcy z wielką determinacją dążą do zwiększenia transparentności działań Samorządu Studentów UWr., działając tym samym w interesie wszystkich studentów i całej społeczności Uniwersytetu Wrocławskiego.

Jednocześnie RWMI stanowczo sprzeciwia się sformułowaniom użytym wobec studentów przez Rektora UWr. prof. dr. hab. Roberta Olkiewicza w oświadczeniu z 25 stycznia 2024 roku dotyczącym posiedzenia Parlamentu Studentów UWr. w dniu 24 stycznia. W oświadczeniu tym Rektor oskarża „grupę młodych ludzi” o “uniemożliwienie prowadzenia obrad” nazywając ich działania „naruszającymi prawo i dobre obyczaje akademickie” oraz „siłowymi”.

W posiedzeniu Parlamentu Studentów UWr. w dniu 24 stycznia uczestniczyła liczna grupa studentów z całego uniwersytetu, w której znaleźli się również studenci WMI. Według relacji uczestników zarzut bezprawnych działań jest w ich przypadku nieuprawniony. Studenci WMI – w zgodzie z prawem i dobrymi obyczajami nie tylko akademickimi – uczestniczyli w posiedzeniu Parlamentu Studentów w roli obserwatorów, a ich działania w żadnym momencie nie uniemożliwiały przeprowadzenia posiedzenia.