9 stycznia 2024 21:02

Reprezentacja Uniwersytetu Wrocławskiego odnosi kolejne zwycięstwo w zawodach botów programistycznych CodinGame Fall Challenge 2023. Zawody odbywały się od 18 grudnia 2023 do 8 stycznia 2024. Udział wzięło 4669 osób z całego świata, które projektowały, implementowały i optymalizowały boty rywalizujące między sobą w grze zaprojektowanej przez organizatorów.

W rankingu szkół wyższych sklasyfikowano 186 uczelni. Z UWr aktywnie uczestniczyły 33 osoby. Najwyższe miejsce wśród nich - drugie w klasyfikacji generalnej - zajął Marek Szykuła (pracownik UWr). Do sukcesu drużynowego znacząco przyczynili się zajmując czołowe miejsca indywidualnie również Szymon Mikler (absolwent UWr, obecnie AI Software Engineer w NVidia), Daniel Górski (doktorant UWr i Staff Software Engineer w TomTom), Dominik Kowalczyk (student UWr i Junior Software Engineer w Google) oraz Jakub Kowalski (pracownik UWr).

Znakiem rozpoznawczym tych zawodów jest wspólna rywalizacja pracowników, studentów i absolwentów, przy czym nasi studenci oprócz satysfakcji intelektualnej mogli zdobyć również punkty w kursie Artificial Intelligence for Games: A Bit of Classics.

Wielkie gratulacje!

codingame fall challenge 2023