10 grudnia 2023 19:48

Poznaliśmy wyniki Akademickich Mistrzostw Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym, które zakończyły się dzisiaj w Słowenii.
  • 3 miejsce: - UWr1 -  Krzysztof Boryczka, Antoni Buraczewski, Łukasz Pluta (9 rozwiązanych zadań)
  • 7 miejsce - UWr2 -  Adam Ciężkowski, Artur Krzyżyński, Jan Wańkowicz (8 rozwiązanych zadań)
Wygrywa drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego, która rozwiązała 10 zadań, miejsce drugie dla Uniwersytetu Warszawskiego (9 zadań).

Gratulacje!

Zawody były eliminacjami do finałów International Collegiate Programming Contest (ICPC)  - najważniejszego studenckiego wydarzenia w programowaniu sportowym na świecie. Co roku o awans ubiega się kilkadziesiąt tysięcy studentów z kilku tysięcy uczelni. Nieoficjalnie wiadomo, że 3 miejsce naszej drużyny oznacza AWANS do tych zawodów. Brawo!

UWr1

UWr2