8 lipca 2016 12:07

Zakończyła się rejestracja kandydatów. na studia, rekordowa pod względem liczby zapisów – w systemie IRK były 25 382 zgłoszenia. Hitem była chemia i toksykologia sądowa – o jedno miejsce na tym kierunku stara się aż 21 kandydatów.

Na informatykę zapisało się 573 osób, czyli o 111 osób więcej, niż w zeszłym roku. Na ISIM zapisało się 25 osób.

W dniach 15-16 września Pracownia Inteligencji Obliczeniowej organizuje wykłady i pokazy w ramach festiwalu nauki, a 27 września (eksperymentalnie, bo we wtorek) organizujemy drzwi otwarte. Jeżeli chcecie Państwo komuś polecić nasz instytut, przyślijcie ich na te imprezy. Szczegóły: http://ii.uni.wroc.pl/studia/drzwi-otwarte

Maciej M. Sysło współorganizuje konferencję "Informatyka w Edukacji, XIII", poświęconą w tym roku nowej podstawie podstawie kształcenia informatycznego w szkołach, w ramach którego informatyka i programowanie obejmie wszystkich uczniów od pierwszej do ostatniej klasy.

W dniach 13-16 września w naszym instytucie odbędzie się kongres Polskich Towarzystw: Bioinformatycznego, Biofizycznego, Biotechnologicznego i Biologii Komórki.

Anna Bartkowiak jest członkiem komitetów programowych trzech konferencji: SOCO2016, ICACCI2016 i WCI-2016.

Jarek Byrka będzie w trzech komitetach programowych w przyszłym roku: CIAC 2017, COCOON 2017, ESA 2017

Ciekawe prace
Marcin Bienkowski, Martin Böhm, Jaroslaw Byrka, Marek Chrobak, Christoph Dürr, Lukáš Folwarczný, Łukasz Jeż, Jiří Sgall, Nguyen Kim Thang and Pavel Veselý. Online Algorithms for Multi-Level Aggregation. ESA 2016.
Adam Kunysz. The Strongly Stable Roommates Problem. ESA 2016: Georgios Amanatidis, Evangelos Markakis and Krzysztof Sornat. Inequity Aversion Pricing over Social Networks: Approximation Algorithms and Hardness Results. MFCS 2016.
Mary Webb, Niki Davis, Tim Bell Yaacov J. Katz, Nicholas Reynolds, Dianne P. Chambers, Maciej M. Sysło, Computer science in K-12 school curricula of the 2lst century: Why, what and when? Education and Information Technologies, Springer